Nejčastější otázky


 Jak dlouho trvá léčba nehtovými rovnátky?

Délka léčby je závislá od způsobu zarůstání nehtu a rychlosti jeho růstu. Zpravidla 9 až 12 měsíců.

Jak často se rovnátko vyměňuje?

V průběhu léčby se rovnátko vyměňuje v závislosti na rychlosti růstu nehtu a způsobu zarůstání nehtu. Zpravidla je to za 1 až 2 měsíce.

Který typ rovnátka je nejlepší? 

Zvolení typu rovnátka je závislé na způsobu zarůstání nehtu, velikosti nehtu, aktivit, které bude klient v průběhu léčby provádět a dalších faktorech. 

Je možné léčit zarostlé nehty u dětí pomocí rovnátka? 

Ano, záleží však na velikosti prstu, resp. nehtu, aby bylo možné rovnátko vůbec aplikovat. 

Lze změnit pomocí rovnátek i tvar ruličkového nehtu? 

Ano, pomocí nehtových rovnátek lze narovnat ruličkovitý tvar a další deformity nehtu do zcela přirozeného tvaru. 

Je možné aplikovat rovnátko i když mám velký zánět nehtového valu? 

Ano. Zánět je v podstaně neodmazatelným průvodním jevem onemocnění. Nasazením rovnátka totiž dojde k odstranění příčiny zarůstání nehtu a zánět je pak možné ve většině případů s úspěchem léčit. Je třeba co nejčastěji uvolňovat nahromaděný hnis a nechat ránu čistit tímto přirozeným procesem. Proces hojení lze podpořit správně zvolenou dezinfekcí. Navštivte nás co nejdříve a podle stavu se pokusíme společně najít řešení. 

Mám alergii na nikl, nebudu mít s rovnátkem problém? 

Ne. Rovnátka jsou vyrobena z vysoce kvalitní chirurgické oceli certifikované pro ortopedické implantáty a nezpůsobují žádnou alergickou reakci. Jsou tedy vhodná pro alergiky, diabetiky a další rizikové skupiny. 

Mohu s rovnátkem sportovat? 

Ano, většinu sportů lze bez problémů s rovnátkem provozovat. Určitá omezení např. doby sportování je u některých sportů např. plavání (max. 30 min.). U kontaktních sportů jako je např. karate je nutné počítat s tím, že může dojít k deformaci rovnátka (bude nutné vyměnit) a rovnátko je nutné zakrýt např. náplastí z důvodu možného zranění protivníka. 

Co je to náhrada nehtu tzv. nehtová protetika ?

Nehtová protetika představuje náhradu nehtové ploténky, nahrazuje se buď část nehtu či celá ploténka. Indikuje se v případě poškození nehtu po úraze, po mykotických onemocněních nehtu apod. Výsledkem je nehet přirozeného vzhledu, který nehtové lůžko chrání. Chybějící část nehtu se nastaví nahradí pod UV světlem vytvrzeným speciálním antimykotickým (=protiplísňovým) gelem, který bude nehet nahrazovat do doby, než doroste vlastní nehet. Protetika nehtu je oblíbené řešení, protože i v případě, že nemáte část nehtu, nebo i celý nehet (po úrazu, po nemoci), budou nohy vypadat esteticky hezky.
Výhodou protetiky je, že gel, ze kterého je nehet vytvořen, bude v místě, kde má vyrůst nový nehet, chránit nehtové lůžko. Také způsobí, že nově dorůstající nehet bude mít dostatek prostoru a lůžko nebude nepříjemně otlačené. Nový "umělý" nehet můžete lakovat a odlakovávat, jak si budete přát. Díky moderním odolným materiálům vydrží.